Saat Yükleniyor...
TARiHCE

Dersimspor, Dersim halkının futbola hasretliğini bitirmek için Dersim`de yaşayan , gençleri spora kazandırarak  onların fiziksel ve sosyal gelişimlerine katkıda bulunmak, eğitim hayatlarına destek sağlamak, ve Dersim`in geleceği olan gençlerin sağlıklı ve dinamik olarak yetişmelerine katkı sağlamak, din, dil, ırk, siyasi ayrım yapmaksızın insanları bir çatı altında toplayarak sportif aktivitelerde bulunmak, bu aktiviteler doğrultusunda Dersim`i gerek Türkiye’ye gerekse dünyaya tanıtarak Dersim`in ekonomik yapısına turizm amaçlı katkılar sunmak amacı ile Dersim Valisi Mustafa Taşkesen Onursal Başkanlığında 2009 yılında kurulmuştur.

2009-2010 sezonunda Dersim Amatör Küme'de şampiyon olan takımımız, Türkiye Futbol Federasyonu tarafından 2010-2011 sezonunda ilk defa uygulamaya konulan Bölgesel Amatör Lig'de mücadeleye hak kazanmış ve BAL 1.grupda topladığı puanlarla 2.sırada yer almıştır.

 Sezon sonunda Dersim Amatör Küme'de şampiyon olan Tunceli Üniversitesi ile oynadığı baraj müsabakasını farklı kazanan takımımız, 2011-2012 sezonunda da ilimizi temsil etmeye hak kazanmıştır.

2011-2012 sezonunu 3.bitiren takımımız 3.Lig şansını kaybetti. 2011-2012 sezonunda Dersim  Amatör Lig'de şampiyon olan Ovacıkspor`la oynanan baraj maçını  hükmen 3-0 kazanan takımımız 2012-2013 sezonunda da ilimizi Bölgesel Amatör Lig'de temsil hakkını elde etti. Takımımız şu an Bölgesel Amatör Lig 2.Grup`ta mücadeleye devam etmektedir.

Bölgesel Amatör Lig’de mücadele eden futbol takımımız  , Kulüp bünyesinde oluşturulan Futbol Okullarında, geleceğin yıldızları deneyimli antrenörler gözetiminde yetiştirilmektedir. Dersimspor Kulübü güçlenmiş altyapısıyla geleceğe umutla bakmaktadır.

Hazirlayan:Ali Gürcan Arslan/2013

Anasayfa - TARiHCE
HAFTANIN ÇOK OKUNANLARI
ANKET
FOTO GALERİ
VİDEOLAR
Copyright © Dersimspor`un ilk ve Tek Taraftar Sayfası   |
Sitemizdeki yazı , resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz veya kaynak gösterilemeden kullanılamaz.