Saat Yükleniyor...

Deprecated: Function mysql_numrows() is deprecated in /www/htdocs/w0067fc2/dermac/header_blok.php on line 176
Dersim Çarşı Grubu'ndan Çocuklara Karne Hediyesi
Tarih : 2012.06.30  19:12:09
Dersim`in Mazgirt ilçesinde Dersim Çarşı Grubu sattıkları atkılardan elde ettikleri gelir ile yatılı okulda kalan 100 öğrenciye karne hediyesi olarak spor ayakkabı aldı.

2012 eğitim-öğretim yılının sona ermesi nedeniyle yatılıda okuyan öğrencilere karne hediyesi almak için bir araya gelen Dersim Çarşı adlı grup, binlerce atkı satarak elde ettikleri gelirden 100 öğrenciye spor ayakkabı satın aldı. Spor ayakkabılarını sabah saatlerinde Mazgirt ilçesine bağlı Bulgurcular Yatılı İlköğretim Bölge Okulu'nda okuyan öğrencilere ulaştıran grup, öğrencilerin yoğun sevgisiyle karşılaştı. Öğrencilere karne hediyesi olarak getirdikleri spor ayakkabıları tek tek giydiren ve onlarla ilgilenen grup, daha sonra söyledikleri türkülerle öğrencileri coşturdu.

Şimdiye kadar böyle bir karne hediyesi almadıklarını bu nedenle çok mutlu olduklarını dile getiren öğrenciler, çok eğlendiklerini belirterek duyarlılıklarından ötürü gruba teşekkür etti. Bu organizasyon içinde yer alan herkesin aynı şeyleri hissettiğini ve bütün çocukların kendileri için önemli olduğunu ifade eden grup üyesi Zeynel Güngör, “Bunu yapmakla sadece buradaki çocuklara değil bütün dünya çocuklarına bir mesaj göndermek istedik. Bütün çocukların bizim için ne kadar değerli olduğunu ifade etmek istedik. Bu sadece bir başlangıçtı; umarım bunun devamı gelir.” dedi.

Etkinlik sonunda “Kara Lastik Onurumuzdur” pankartı da açan Dersim Çarşı Grubu, müzik dinletisinin ardından Dersim`e hareket etti.

Bu haber toplam 7147 defa okunmuştur
DERSiM`DEN HABERLER
HAFTANIN ÇOK OKUNANLARI
ANKET

Deprecated: Function eregi() is deprecated in /www/htdocs/w0067fc2/config.php on line 127
FOTO GALERİ
VİDEOLAR
Copyright © Dersimspor`un ilk ve Tek Taraftar Sayfası   |
Sitemizdeki yazı , resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz veya kaynak gösterilemeden kullanılamaz.