Saat Yükleniyor...

Deprecated: Function mysql_numrows() is deprecated in /www/htdocs/w0067fc2/dermac/header_blok.php on line 176
Tatvan GençlerBirliği Spor'da Hedef 3 Lig
Tarih : 2012.08.12  14:12:41
Bitlis'in Tatvan ilçesinde iki yıl önce kurulan ve bu yıl Bitlisspor'u yenerek Bölgesel Lig'e (BAL) çıkmaya hak kazanan Tatvan Gençler Birliği Spor Kulübü'nün yeni sezondaki tek hedefi 3'üncü lige yükselmek.

Bitlis'in Tatvan ilçesinde iki yıl önce kurulan ve bu yıl Bitlisspor'u yenerek Bölgesel Lig'e (BAL) çıkmaya hak kazanan Tatvan Gençler Birliği Spor Kulübü'nün yeni sezondaki tek hedefi 3'üncü lige yükselmek.

23 Yıl aradan sonra Tatvan ilçesinden BAL Ligi'ne çıkma başarısını gösteren Gençler Birliği Spor Kulübü, eylül ayında başlayacak olan lig maçlarının hazırlıklarına ve ara transferlere ağırlık verdi. Kulüp Başkanı ve kurucusu Muhsin Obalı, henüz iki yıl gibi kısa bir sürede kurdukları kulüplerinin bu kadar kısa sürede üst üste elde ettiği başarıların ileride elde edilecek olan başarıların bir göstergesi olduğunu söyledi. Yeni sezonda yeni bir ligde mücadele etmenin mutluluğunu yaşadıklarını ifaden Başkan Obalı, BAL Ligi'ndeki tek hedeflerinin şampiyon olarak 3'üncü lige yükselmek olduğunu söyledi. Bu kapsamda hedeflerine ulaşmak için ikinci ve üçüncü liglerde oynayan futbolcularla iletişim halinde olduklarını ve bu futbolculardan 10'uyla anlaşmak üzere olduklarını dile getiren Başkan Obalı, "Kulübümüz geçen sene kuruldu. İlk sezonda üstün bir başarı sergileyerek BAL Ligi'ne çıktık. Muhtemel rakiplerimiz Doğu ve Güneydoğudaki iller olacaktır. Bu grupta mücadele edeceğiz. Hedefimiz grubu birinci bitirerek 3. Lige çıkmaktır. Bunun içinde görüştüğümüz ikinci ve üçüncü ligden futbolcular yer alıyor. Yaklaşık 10 tanesiyle temas halinde olup 6'sıyla prensipte anlaşmış bulunmaktayız. Nasipse önümüzdeki haftada transferlerimize imza attıracağız. Kulüp olarak hedefimiz çok büyük tek hedefimiz gruptan şampiyon olarak çıkmaktır" dedi.

Kulüp olarak her hangi bir destek bulamamaktan yakınan Başkan Obalı şöyle konuştu:

"Her hangi bir kurumdan bir yardım ya da destek alamadık. Kendi çabalarımızla bir şeyler yapmaya çalışıyoruz. Belediyemiz ve Tatvan Kaymakamı Süleyman Yılmaz'ın manevi destekleri var. Türkiye Futbol Federasyonu'nun (Tff) bizlerden istediği bazı kriterler var bunların başında tesis ve saha olması zorunluluğu geliyor. Ancak ilçemizde futbol sahası olmadığı gibi kulübümüzün de sahası yok. Eylül ayına kadar eğer gerekli şartları yerine getiremezsek direkt olarak ligden elenme tehlikesiyle karşı karşıya kalabiliriz. Bu konuda destek istiyoruz. Ancak maalesef gerekli desteği bulamadık. Biz kimse bize illaki saha yapsın demiyoruz. Bize yer tahsis etsinler biz kendi kulüp imkanlarımızla gerekli tesis ve sahayı yapmaya hazırız. Şu anda hali hazırda kullandığımız bir toprak saha var. Ancak bu sahada top oynamak bir yana futbolcular antrenman yaparken bile zorlanıyorlar. Futbolcuların yere düşüp sakatlanmalarından endişe ediyoruz. Doğu ve Güneydoğunun hiç bir yerinde böyle bir rezalet görmek mümkün değildir. Yaklaşık 100 bin nüfuslu bir ilçede bir saha olmaması yüz kızartıcı bir durumdur. Biz yönetim olarak elimizi taşın altına koyduk. Şu anda yaklaşık 130 sporcumuz var. Gençlerde bir istek ve bir coşku var. Ancak tesisin olmaması onların heveslerini kırıyor. Bizim en geç bir ay içinde Tff'den gelecek olan heyete maçların oynanacağı stadı ve gelen kulübün antrenman yapacağı tesisi göstermemiz gerekiyor. Ancak şu ana kadar ne bir stat ne de bir tesisimiz var" şeklinde konuştu.

Başkan Obalı, ayrıca alt yapı seçmelerinin de devam ettiğini sözlerine ekledi.

Bu haber toplam 10849 defa okunmuştur
RAKiPLERiMiZDEN HABERLER
HAFTANIN ÇOK OKUNANLARI
ANKET

Deprecated: Function eregi() is deprecated in /www/htdocs/w0067fc2/config.php on line 127
FOTO GALERİ
VİDEOLAR
Copyright © Dersimspor`un ilk ve Tek Taraftar Sayfası   |
Sitemizdeki yazı , resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz veya kaynak gösterilemeden kullanılamaz.